BESTYRELSE OG UDVALG

Formand

Jesper Holstener Schmidt

Email: formand@lyngbytennis.dk

Næstformand

Holger B. Nielsen

Email:
hbm@mail.dk

Kasserer

Peter Falkenberg

Email: p.falkenberg@mail.tele.dk

Øvr. best. medl.

Julie Wedell-Wedellsborg

Email:
julie@wedell-wedellsborg.dk

Øvr. best. medl.

Birgitte Morits

Email:
birgittemorits@hotmail.com

Øvr. best. medl.

Malene Stripp

Email:
m.stripp@icloud.com

Øvr. best. medl.

Steen Adam Kiørbye

Email:
steenadam.kiorboe@mail.dk

Øvr. best. medl.

Thomas Tang

Email:
thomastang@privat.dk

UDVALG

LTK kan altid bruge en ekstra hånd til større eller mindre opgaver, f.eks. deltagelse i udvalg eller assistancee i forbindelse med en af vores aktiviteter. Har du lyst til at deltage i frivilligt arbejde, er du meget velkommen til at kontakte en af udvalgsformændende nedenfor, der glæder sig til at høre fra dig.

 

Anlæg (faciliteter) – Jesper Holstener Schmidt

Cafe – Anette Kirkeskov – anette@4b.dk og Ole Dalsgaard –  o.dalsgaard@webspeed.dk

Elite – Malene Stripp –  m.stripp@icloud.com

Junior – Julie Wedell-Wedellsborg – julie@wedell-wedellsborg.com

Kommunikation/hjemmeside – Karin Møller-Olsen – karinmollerolsen@mail.dk

Sponsor og fondsansøgninger – Birgitte Morits Pedersen – birgittemorits@hotmail.com

Squash og Padel – Peter Bjerregaard Harden – peterbh@outlook.com