Besked
  • Failed loading XML...

Privatlivspolitik 24. maj 2018

Udskriv
Oprettet: Torsdag, 24. maj 2018 Skrevet af Kontoret

EUs nye regler for håndtering og beskyttelse af persondata gælder også for Lyngby Tennisklub. Som følge heraf har klubben iværksat en række tiltag, så klubben lever op til disse regler. Et centralt element heri er klubbens Privatlivs-politik, der findes her. Alle klubbens medlemmer kan til enhver tid se hvilke oplysninger, som klubben har om medlemmet ved at logge ind på bookingsystemet. Udgangspunktet er, at det er medlemmet selv, der ved oprettelse i systemet har indtastet oplysninger om navn, adresse, fødselsdag, køn og telefonnumre. Og ikke yderligere oplysninger.

Under fanebladet "Persondata" er det muligt at til/fravælge de medlemsoplysninger, der er tilgængelige for andre medlemmer.

Eventuelle spørgsmål kan rettes til kontoret på Denne email adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den..  

Login ansatte

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates free. Lyngby Tennis Klub - Lundtoftevej 53B, 2800 Kgs. Lyngby - 45 20 00 00